تبلیغات
وبلاگ برتر

چهارشنبه 9 شهریور 1384 , توسط هومن ابراهیمی

Google  به تازگی سرویس جدیدی به خدمات اضافه کرده این سرویس جدید Google Talk یا همان مسنجر گوگل است که دوره آزمایشی خود را پشت سر می گذارد .این سرویس هم مثل بقیه معجزات گوگل ظاهری ساده  و سرعت بالایی دارد.حجم این برنامه 900کیلوبایت است که در 3دقیقه دانلود میشود و نیاز به ویندوز 2000 یا XP دارد .

امکانات google talk:

·          Sign in : برای ورود از اکانت جیمیل استفاده میکنه . همچنین دوستانتونو با اکانت جیمیلشون در لیست اضافه میکنید . در ضمن هنگام نصب از شما میخواد که برنامه Gmail Notifier رو پاک کنید ، چون این برنامه خودش کار چک کردن ایمیل های شما رو انجام میده .

·          Add Friends : برای اضافه کردن دوستانتان در لیست خودتان باید اکانت جیمیل آنها را در بخش invite وارد کنید . اگر دوستتان Gmail ندارد ایمیل معمولی او را وارد کنید . با اینکار یک دعوت نامه جیمیل هم برای او ارسال میشود. وقتی دوستی را در لیست اضافه کنید تا وقتی که او اجازه افزودن اسمش را در لیست شما بدهد ، کلمه invite جلوی نام او در گوگل تاک شما دیده میشود .

·          در این مسنجر در کنار اسم دوستانتان آیکون های رنگی ای دیده میشود که هر کدام معنی خاصی دارد و دوستانی هم که کنار اسمشون آیکون ندارند یعنی هنوز برنامه talk رو نصب نکرده اند .

 سبز : یعنی آنلاین

 زرد :   یعنی بیکار (Idle)

 قرمز : یعنی مشغول (busy)

      طوسی : یعنی آفلاین

 

·          توسط این مسنجر شما 3 امکان ارتباط با دوستان خود را در اختیار دارید :

1-       گپ آنلاین  

2-       ارسال ایمیل با کلیک روی آیکون M برای دوستتان

3-       تماس شنیداری با کلیک روی آیکون Å

·          امکان آرشیو کردن گفتگو ها  نیز مانند یاهو مسنجر فراهم است